PERSKÉ MINIATURY

tanečně hudební představení

26.11.2008, La Fabrika, Praha

Choreografie inspirované příběhy Idriese Shaha – Příběhy dervišů, zaznamenaných v průběhu uplynulého tisíciletí.

O třech derviších

Jek, Do a Se jsou derviši, kteří hledají tu nejhlubší pravdu a dohodnou se, že budou hledat společně.Po jejich usilovné, ale bezvýsledné práci k nim promluví mysteriozní hlas. Nabádá je, aby hledali jinak. Jek musí jít do země bláznů, Do musí najít magické zrcadlo z lidských myšlenek a Se musí najít pomoc u Džina vodního víru. Dervišům se vše nakonec podaří, získají dokonce řadu následovníků, ale ti se mezi sebou jen přou a trvají na tom, že jen ta jejich cesta je jediná správná... Slepé následování ještě nikoho k pravdě nedovedlo...

video ukázka z představení 

Příběh písků

Pramen vody se line krajinou a bez problému překonává překážky... až narazí na pouštní písek, ve kterém se ztrácí. Musí se rozhodnout: buď se vzdát své identity, transformovat svoji podstatu a odevzdat se větru, který ho přes poušt přenese, nebo v poušti zaniknout...

video ukázka z představení

Mravenci

Jeden si myslí, že krásná kaligrafie, přes kterou přeběhne, pochází z pera, druhý říká, že pero je vedeno rukou a tudíž ruka je tvůrcem textu. Třetí se směje a opravuje ostatní, že ruka je pouze součástí paže a ta že prý je původem všeho...S člověkem je to podobné jako s mravencem... také neví, co z čeho pochází.

video ukázka z představení

 

..........

Choreografie jsou tvořeny současně s originální hudbou nejrůznějších perkusí a tradičních perských nástrojů.

Koncept a choreografie: Rena Milgrom (ČR)

Hudba: Hearn Gadbois (USA/ČR)

Tančily: Rena Milgrom a skupina Erfané (ČR)

Hráli: Hearn Gadbois, Martin Alacam (Tur/ČR), Peter Mastroyiani (ČR), Michael Delia (USA)

 

Vaše ohlasy na představení: (pište dále na renadance@gmail.com)

 

  • Kateřina Samcová: "Chtěla bych se přidat ke gratulantům vašeho krásného vystoupení..Atmosféra vystoupení, myslím, okouzlila mnoho diváků v La Fabrice, ten potlesk na konci vyjadřoval obrovské nadšení a poděkování. Věřím, že po vaší trvdé práci potěšil. Hrozně se mi líbilo osvětlení, které na mne působilo spolu s tancem až mysticky."
  • Eva Závodová: "Včera to bylo krásné, všechny jste tančily jak víly, hudba úplný balzám pro duši a líbila se mi moc i choreografie, kostýmy, pořád bylo na co koukat nebo se nechat unášet... je to jak příjemný sen nebo povedená relaxace, být na vašem vystoupení."
  • Martin Drews&Mili: "Amazing!!! Many thanks!!!"
  • E. L.: "Musím Ti říci, že Vaše představení mi přineslo mnoho nové energie - bylo nádherně plynulé a příběhy byly vystiženy úplně pohádkově:) Cítila jsem se v sále strašně dobře - myslím, že i ostatní lidé byli soustředěním "přikováni"...Velmi Vám všem děkuji za takový zážitek!!"
  • Jarmila a Pavlína Kvapilovy:"...Výraz zděšení, v závěru příběhu O třech derviších, se všem třem povedl excelentně!"
  • Klara Low:"I commented "wow!" on all of them :) Looks like it was a totally amazing show - i liked the storytelling with some of the dancing and the connection you all have with each other. Good stuff!"
  • Věra Pilecká: "Chtěla bych Vám moc poděkovat za včerejší zážitek z Perských miniatur. Vůbec jsem si nedokázala představit, co mohu od vystoupení očekávat, ale skutečnost byla naprosto dokonalá. Nikdy jsem nic podobného neviděla, nádherné splynutí hudby a tance a  když byl konec, vůbec se mi nechtělo domů. Vydržela bych se koukat ještě jednou znova. Myslím, že manžel měl podobné pocity a pokud bude možnost navštívit opět nějaké představení, určitě bychom toho využili."

 

ZPĚT na festival Dance Meridian