STROM PŘÁNÍ - poezie v tanci

tance a hudba střední Asie a předního východu, inspirované súfijskou poezií 

30.6.-6.7.2008

 

  • IV. ročník týdenní TANEČNĚ HUDEBNÍ DÍLNY se Sasharem Zarifem. Letos jsme se zaměřili na prozkoumání tradice mongolských rituálních kruhových tanců kolem posvátného Stromu přání. I tento rok byly součástí workshopu nejen technika, exprese a významy tanečních figur, ale také lidové a súfijské zpěvy střední Asie, práce ve skupině a výroba jednoduchých kostýmů. 
  • tanečně hudební PŘEDSTAVENÍ STROM PŘÁNÍ - POEZIE V TANCI - prezentace dílny proběhla jako součást celovečerního představení "Tance a hudba střední Asie inspirované súfijskou poezií" v Českém muzeu hudby. Celé představení se stalo součástí výstavního projektu Muzika etnika - Hudba jako zrcadlo kultur. 
  • rekonstrukce SÚFIJSKÉHO RITUÁLU pod vedením Sashara Zarifa - meditativní zážitek z kruhových tanců. Rituál vždy přináší výjimečný očistný zážitek.

_____________

Vaše ohlasy:

  • Doris Wollenberg: "As a feedback, it is difficult to summarize everything all I feel in words. The whole week was very inspirating and mind opening for me. It's is not only amazing to see Sashar as an artist of dance and music but also as a person, who is able to connect people and make them go over their limits. He teaches something, that will last longer than techniqual details such as the attitude towards music and dance in general."
  • Veronika Hornerová: "Představení, které se odehrálo nedělního večera mne zcela okouzlilo. Prostor bývalého kostela napomáhal svou akustikou k úžasnému zážitku.Perkusionista Hearn Gadbois a jeho kolega hrající na sitár vytvářeli takřka meditační atmosféru, výjmečné prostředí pro ladné tanečnice, které se předvedli v celé své ženské kráse. Choreografie vytvářela mnoho efektních prvků, jako prolínající se a zpívající řady žen, kruhové obrazce a symboly. V překrásných bílých šatech tančila Rena Milgrom, kterou jsem měla možnost vidět poprvé. Tančila jak se sborem, tak samostatnou improvizaci, čímž představení velice obohatila. Opravdu mne nadchla svýmy pohyby, které byly velice nádherné a jemné.Očekávaným mistrem byl Sashar Zarife, který tanečnice na vystoupení připravil znamenitě. Jeho tanec mne doslova uchvátil. Bylo z něho cítit mnoho pozitivní energie a radosti. Svými dokonalými otočkami mne doslova uvedl do transu, ve ktrém jsem setrvala až do konce.Celý program završilo vtažení diváků na místo dění, kde si všichni společně zatančili a zazpívali.Takže jsem odcházela domů naplněna úžasným uměleckým dojmem a inspirací."

 
 

zpět "Archiv"  / zpět "Taneční projekty"