Open field je otevřené pole...

 

pro studium tanečních kultur, lidského pohybu a tance jako terapie. Věříme, že kreativní proces je pro člověka tou nejblahodárnější součástí života a zajímá nás, jak se procesy vnímání zrcadlí v lidském pohybu a tanci, v propojení s živou hudbou, vizuálním uměním, poezií i mystikou.

 

Naším cílem je: 

VYTVOŘIT platformu vzájemné tvorby a výměny informací.

VZDĚLÁVAT společnost, dospělé, tanečníky i netanečníky

ZAPOJIT veřejnost (odbornou i laickou) do všech našich aktivit.

VYBUDOVAT multikulturní centrum Open field se zaměřením na výzkum lidského pohybu a tance ve spolupráci s ostatními médii.

 

Naše činnost:

POŘÁDÁME aktivity pro širokou veřejnost - máme za sebou několik mezinárodních festivalů, řadu tanečních a hudebních produkcí, přednášek a setkání, uměleckých, tanečních a hudebních dílen.

PODPORUJEME ty, kteří s námi chtějí studovat, sdílet a tvořit. Open field zastřešuje taneční soubor Zephyr a bubenický ansámbl Hearna Gadboise.

VZDĚLÁVÁME pedagogy, terapeuty, tanečníky, herce a všechny zájemce o pohyb pomocí  Laban/Bartenieff Movement System.

SPOLUPRACUJEME s nejrůznějšími organizacemi: Check Point Art, Berkat, Tolerance 95, Hlasohled, freelance artists - Tschiltan (Ger), Hearn Gadbois (USA/CZ), Human Landscape Dance Co.(USA), Sashar Zarif (Azer/Can), Maya Sapera (Belgie), Mahabub Khan (India/BE), Shahab Tolouie (Iran/CZ) a další.

Naše projekty dlouhodobě podporuje Hlavní město Praha a další partneři.

O aktuálních i proběhlých projektech se můžete dozvědět podrobněji na stránce Aktuálně a Archiv.