Občanské sdružení Open field vzniklo v únoru 2007. Tento krok byl vyústěním několikaleté skupinové práce lidí, kteří se zformovali kolem tanečnice, lektorky a choreografky Reny Milgrom (Studio Zambra, Praha). U zrodu Open field, o.s. stály společně Rena Milgrom, Martina Kvapilová a Daniela Pachmannová.

Dlouhodobý společný zájem o studium kultur a tradic zemí Orientu je možné vyčíst z celé řady realizovaných projektů. V letech 2002 až 2004 se uskutečnil "Tanec v rytmu Zambra", v roce 2004 to byl projekt "Magic fingers, dancing feet". O rok později na ně navázalo představení "1000+1 fingers", "Persian Inversion", aj.

Impuls k založení sdružení nám ale dal projekt Hedvábná stezka (2006 až 2007). Díky této symbolické kulturní pouti z Číny do Evropy se spojení umělců z různých koutů světa stalo realitou. Pozitivní ohlasy na tento ojedinělý projekt pak jen urychlil vznik občanského sdružení, které by naše rozrůstající se organizační a umělecké aktivity právně zaštítilo a pomáhalo nám na naší cestě v sbližování lidí i kultur.